KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14765096
nr 1476 5096
Lennart Mörk
(1932-2007), Sverige
"Cyrano". Signerad, daterad -83. Akvarell, bildmått: 54x54 cm, yttermått inklusive ram: 75x69 cm
Lennart Mörk, svensk målare född i Falköping 1932, död 2007.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 20 juni 2022
kl 18:08:29
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Lennart Mörk
Läs mer om Lennart Mörk