KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15531006
*
nr 1553 1006
Leif Palmquist
(f. 1961), Sverige
"I töcken klara", diptyk. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 32x79 cm
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 juli 2023
kl 18:37:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/7 03:15:25
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Läs mer om Leif Palmquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller diptyk ej signerad leif palmquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:32
-
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:10
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13
-
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:43
-
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:04
*
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
Läs mer om Leif Palmquist
nr 1553 1006
Leif Palmquist
(f. 1961), Sverige
"I töcken klara", diptyk. Ej signerad. Akvarell, yttermått inklusive ram: 32x79 cm
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 juli 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/7 03:15:25 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Leif Palmquist
Leif Palmquist, svensk bildkonstnär född 1961 i Karlskrona .Läs mer om Leif Palmquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller diptyk ej signerad leif palmquist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:32 -
6399 Akvarell
Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:10 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:57
-
6529 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, man i eka, 10..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:13 -
6570 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Hjelmarsnäs gård, yttermåt..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:43 -
6382 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Themsen med Towe..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:04



