KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13966663
nr 1396 6663
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Vattenpipa. Signerad, akvarell, 11x16 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 10 maj 2021
kl 20:53:18
300 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman