nr 1226 1040

Lars Lerin

(f. 1954), Sverige

"Brygge, Lofoten". Signerad Lars Lerin. Akvarell, bladets mått: 19x29. Skänkt till auktionen av konstnären via stadsbrud Babben Larsson

Lars Lerin, svensk akvarellmålare född i Munkfors 1954.

Utrop:

30.000 kr - 40.000 kr

Såld:

65.000 kr

torsdag 18 oktober 2018
kl 18:00:00

     5.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     6.200 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     6.800 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     16.000 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     22.000 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     23.000 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     24.000 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)

  • Tema
  • 18 okt

Stadsbrudskåren

Läs mer om Stadsbrudskåren

Lars Lerin

Läs mer om Lars Lerin