KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8715099
nr 871 5099
Kjell Leander Engström
(1914-1979), Sverige
Akvarell, Kjell Leander Engström (1914-1979), Abisiko, signerad. -51, motivet: 28x40
Kjell Leander Engström, född 1914, död 1979, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 januari 2014
kl 20:45:10
23/1 22:23:37
Kjell Leander Engström
Läs mer om Kjell Leander Engström