KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12376343
*
nr 1237 6343
Karl Tirén
(1869-1955), Sverige
Akvarell, Fjällandskap, signerad. 33x48
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 februari 2019
kl 18:01:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/2 23:04:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Tirén
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Läs mer om Karl Tirén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fjällandskap fjällmotiv karl tirén landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52
-
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00
*
Karl Tirén
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Läs mer om Karl Tirén
nr 1237 6343
Karl Tirén
(1869-1955), Sverige
Akvarell, Fjällandskap, signerad. 33x48
Karl Tirén, svensk målare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/2 23:04:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Tirén
Karl Tirén, svensk mÃ¥lare född 1869 i Jämtland, död 1955 i Stockholm.Läs mer om Karl Tirén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller fjällandskap fjällmotiv karl tirén landskap landskapsmotiv landskapsmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
9209 Akvareller
2 st, Oidentifierad konstnär. "Ringsjön". Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:52 -
9349 Akvareller
4 st, Frans Lindström (1874-1954), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:00