KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13658482
*
nr 1365 8482
Josep Coll Bardolet
(1912-2007), Spanien
Akvarell, Signerad, Flamencodansare, 37x45cm
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2020
kl 19:38:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 18:44:11
1
500 kr
4/12 10:41:38
2
800 kr
7/12 18:22:11
3
700 kr
7/12 18:22:11
2
800 kr (Budbetjänt)
7/12 18:23:19
3
900 kr
7/12 19:14:35
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Läs mer om Josep Coll Bardolet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa flamencodansare josep coll bardolet spanien spansk spanska sydeuropa vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Josep Coll Bardolet
nr 1365 8482
Josep Coll Bardolet
(1912-2007), Spanien
Akvarell, Signerad, Flamencodansare, 37x45cm
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 18:44:11 | 1 | 500 kr |
4/12 10:41:38 | 2 | 800 kr |
7/12 18:22:11 | 3 | 700 kr |
7/12 18:22:11 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
7/12 18:23:19 | 3 | 900 kr |
7/12 19:14:35 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Josep Coll Bardolet
Josep Coll i Bardolet, spansk bildkonstnär född 1912, död 2007.Läs mer om Josep Coll Bardolet
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa flamencodansare josep coll bardolet spanien spansk spanska sydeuropa vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45