KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14896384
nr 1489 6384
John Wierth
(1920-2003), Sverige
"I nattljuset". Signerad, akvarell, 31x39 cm, yttermått inklusive ram: 52x67 cm
John Wierth, född 1920 i Stockholm, död 2003, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 12 september 2022
kl 20:55:17
100 kr
150 kr
200 kr