KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8004735

nr 800 4735

John Jon-And

(1889-1941), Sverige

Akvarell, John Jon-And (1889-1941), Läsande kvinna, signerad -21, motivets mått: 30x23

Konditionsrapport: proviniens fam Jon-And

John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.

Utrop:

3.600 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 7 januari 2013
kl 17:40:11

John Jon-And

Läs mer om John Jon-And