KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14297132

nr 1429 7132

Johan Kahl

(1831-1905), Sverige

Signerad, daterad 1900, skärgård. Akvarell, bildmått: 18x24, yttermått inklusive ram: 29x36 cm

Johan Kahl, svensk lärare och bildkonstnär född 1831, död 1905 .

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 1 november 2021
kl 19:17:47

Johan Kahl

Läs mer om Johan Kahl