KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14581014

nr 1458 1014

Jenny Nyström

(1854-1946), Sverige

Porträtt av fästmannen Daniel. Signerad, daterad Paris 1882. Proveniens familjen Nyström Stoopendaal. Akvarell, bildmått: 22x15cm, yttermått inklusive ram: 24x17,5cm

Utrop:

3.000 kr

Såld:

20.000 kr

måndag 28 mars 2022
kl 20:01:19

  • Klassiska
  • 28 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Jenny Nyström

Läs mer om Jenny Nyström