KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14718334
*
nr 1471 8334
Jan Rhodin
(f. 1938), Sverige
Signerad, fåglar. Akvarell, bildmått: 34x48cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm
Jan Rhodin, svensk bildkonstnär född i Flen 1938.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 maj 2022
kl 20:58:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/5 13:05:18
1
100 kr
28/5 19:24:01
2
150 kr
30/5 17:33:40
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 34x48cm djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar jan rhodin sverige vattenfärg
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:57
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:47
-
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:50
-
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54
*
Jan Rhodin
Jan Rhodin, svensk bildkonstnär född i Flen 1938.
nr 1471 8334
Jan Rhodin
(f. 1938), Sverige
Signerad, fåglar. Akvarell, bildmått: 34x48cm, yttermått inklusive ram: 52x65cm
Jan Rhodin, svensk bildkonstnär född i Flen 1938.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/5 13:05:18 | 1 | 100 kr |
28/5 19:24:01 | 2 | 150 kr |
30/5 17:33:40 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bildmått: 34x48cm djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar jan rhodin sverige vattenfärg
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:39 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:57
-
8156 Blandteknik
Per Daniel Holm, Signerad, Holländskt kanalmotiv. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:47 -
7215 Blandteknik
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Vinterbild m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 18:50 -
8094 Pastell
Carl Brandt. Signerad, björkar, yttermått inklusiv..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:54