KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13207260
*
nr 1320 7260
Herbert Walås
(1912-2003), Sverige
Akvarell, Signerad, 53x13 cm
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2020
kl 18:13:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 17:55:21
1
350 kr
20/4 18:03:02
2
350 kr
20/4 18:03:02
1
350 kr (Budbetjänt)
20/4 18:08:21
3
Vinnande bud
20/4 18:08:36
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herbert Walås
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Läs mer om Herbert WalÃ¥s
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herbert walås svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01
-
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:00
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:39
-
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
*
Herbert Walås
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Herbert WalÃ¥s
nr 1320 7260
Herbert Walås
(1912-2003), Sverige
Akvarell, Signerad, 53x13 cm
Herbert Walås, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 17:55:21 | 1 | 350 kr |
20/4 18:03:02 | 2 | 350 kr |
20/4 18:03:02 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
20/4 18:08:21 | 3 | Vinnande bud |
20/4 18:08:36 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Herbert Walås
Herbert WalÃ¥s, (fram till 1944 Andersson) svensk bildkonstnär född 1912, död 2003.Läs mer om Herbert WalÃ¥s
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller herbert walås svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:01 -
7081 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1906, St..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:00
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:39 -
7082 Akvareller
2 st, Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01