KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12771477
nr 1277 1477
Hanna Pauli
(1864-1940), Sverige
Akvarell, Modell. Signerad. 53x39 cm
Hanna Pauli-Hirsch, svensk målare född i Stockholm 1864, död 1940 i Stockholm.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
4.600 kr
måndag 30 september 2019
kl 19:58:23
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
3.200 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
3.200 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
4.200 kr
3.800 kr
4.000 kr (Budbetjänt)
4.200 kr
4.200 kr (Budbetjänt)
4.400 kr
Hanna Pauli
Läs mer om Hanna Pauli