bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15196116



*

nr 1519 6116


Gustav Hessing

(1909-1981), Österrike


Fjällandskap. Signerad. Akvarell, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 53x69 cm


Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.

Följerätt

Ja

Utrop:

3.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 08:06:15)
Uppdatera
Visning

fredag 27/1, lördag 28/1, söndag 29/1 och måndag 30/1


Auktionen
avslutas:

måndag 30 januari kl 18:24:12


bakg
Mitt (max)bud:
Maxbuden är hemliga för övriga budgivare. Tänk på att det tillkommer 23% + 100 kronor på det klubbade priset.
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 400 kr
  Göteborg 400 kr
  Helsingfors 400 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Klassiska
  • 30 jan

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...



Läs mer om Klassiska

  • Konstnär/Designer

Gustav Hessing

Gustav Hessing, österrikisk målare född 1909, död 1981.

Läs mer om Gustav Hessing
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa fjällandskap fjällmotiv gustav hessing landskap landskapsmotiv landskapsmåleri vattenfärg österrike österrikiskt österrisk
  • 1003 Akvarell
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. "Kakelugn med vet..//
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 jan kl 18:48
  • 5088 Akvarell
    Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Kastellholmen. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 jan kl 18:03
  • 3382 Akvarell
    Georg von Rosen (tillskriven), ej signerad, Motiv ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 jan kl 18:32
  • 6086 Akvarell
    Hugo Lepik (1905-2001), Estland. Sjölandskap. Sign..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 jan kl 18:10
  • 6401 Akvarell
    Karl Sjöström, kopia efter Carl Larsson "Sankt Gör..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 jan kl 20:28
  • 1014 Akvarell
    Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland. Måsar i ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    30 jan kl 19:04




Ladda ner broschyr