KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10201567
*
nr 1020 1567
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Gunnar Brusewitz (1924-2004), VÃ¥rvinter, "Asplund", motivet: 25 x 33
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 februari 2016
kl 19:15:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 02:55:11
1
2.800 kr
22/2 02:59:49
1
4.400 kr
22/2 19:09:12
2
Vinnande bud
22/2 19:10:14
3
5.000 kr
22/2 19:10:14
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv vårvinter
-
9315 Akvarell
gerd, Signerad, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:45
-
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:16
-
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:24
-
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17
-
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:06
*
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Gunnar Brusewitz
nr 1020 1567
Gunnar Brusewitz
(1924-2004), Sverige
Akvarell, Gunnar Brusewitz (1924-2004), VÃ¥rvinter, "Asplund", motivet: 25 x 33
Gunnar Brusewitz, svensk målare född 1924, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 5.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 02:55:11 | 1 | 2.800 kr |
| 22/2 02:59:49 | 1 | 4.400 kr |
| 22/2 19:09:12 | 2 | Vinnande bud |
| 22/2 19:10:14 | 3 | 5.000 kr |
| 22/2 19:10:14 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Gunnar Brusewitz
Gunnar Brusewitz, svensk mÃ¥lare född 1924, död 2004.Läs mer om Gunnar Brusewitz
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller gunnar brusewitz svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vintermotiv vårvinter
-
9315 Akvarell
gerd, Signerad, "Tomte". Akvarell, bildmått: 40x27..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:45 -
9363 Akvarell
Gunvor Siik, fotografen. Signerad. Akvarell, bildm..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:16 -
9064 Akvarell
Hans Prins (f. 1908), Sverige. Signerad, daterad 7..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:39
-
9386 Akvarell
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. (tillskriven)..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:24 -
9185 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad Paul, södermotiv...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:17 -
9325 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 76, land..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:06



