KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10993532

nr 1099 3532

Gösta von Hennigs

(1866-1941), Sverige

Akvarell, Gösta von Hennigs (1866-1941), 1920-tal, flicka, monogramsignatur. 1927, motivet: 28x21

Gösta von Hennigs, svensk målare född 1866, död 1941.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

3.600 kr

måndag 27 mars 2017
kl 18:14:00

  • Klassiska
  • 27 mar

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Gösta von Hennigs

Läs mer om Gösta von Hennigs