KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16915338

nr 1691 5338

Göran Strååt

(1913-1994), Sverige

Signerad, komposition. Akvarell, bildmått: 19x14 cm, yttermått inklusive ram: 36x29

Göran Strååt, svensk skulptör, målare och tecknare född 1913, död 1994.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 31 mars 2025
kl 20:21:00

Göran Strååt

Läs mer om Göran Strååt