KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15528057
nr 1552 8057
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
Kor vid sjö, Montebello. Monogramsignerad FvD. Påskrift a tergo. Akvarell, bildmått: 25x36 cm, yttermått inklusive ram: 39x49 cm
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
4.400 kr
måndag 17 juli 2023
kl 18:55:13
500 kr
600 kr
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr
1.200 kr
6
1.300 kr
1.400 kr
6
1.500 kr
1.600 kr
6
1.700 kr
1.800 kr
6
1.900 kr
2.000 kr
6
2.200 kr
2.400 kr
6
2.600 kr
2.800 kr
6
3.000 kr
3.200 kr
6
3.400 kr
3.600 kr
3.800 kr
6
3.800 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
6
4.000 kr
4.200 kr
6
Fritz von Dardel
Läs mer om Fritz von Dardel