KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15992008

nr 1599 2008

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Stockholmsmotiv, "Lotsgatan 1925", motiv från Södermalm. Signerad. Bladets mått: 24x32 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 43x50 cm

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

300 kr

Såld:

200 kr

måndag 19 februari 2024
kl 20:29:59

  • Tema
  • 19 feb

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström