KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14477008
*
nr 1447 7008
Filiph Jakobsson
(f. 1988), Sverige
"Organic patterns", Signerad FJ, Akvarell på papper. Bildmått: 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 22x29 cm, oramat löst blad
Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2022
kl 19:44:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/2 22:01:17
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Filiph Jakobsson
Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.
Läs mer om Filiph Jakobsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvarell på papper akvareller filiph jakobsson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20
*
Filiph Jakobsson
Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.
Läs mer om Filiph Jakobsson
nr 1447 7008
Filiph Jakobsson
(f. 1988), Sverige
"Organic patterns", Signerad FJ, Akvarell på papper. Bildmått: 22x29 cm, yttermått inklusive ram: 22x29 cm, oramat löst blad
Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/2 22:01:17 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Filiph Jakobsson
Filiph Jakobsson, svensk bildkonstnär född 1988 i Trelleborg.Läs mer om Filiph Jakobsson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvarell på papper akvareller filiph jakobsson oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33 -
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:20



