KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14072246

nr 1407 2246

Fanny Hjelm

(1858-1944), Sverige

Akvarell, Fanny Hjelm (1858-1944), Sverige. Signerad, akvarell, 25x19cm, yttermått inklusive ram: 40x33cm

Fanny Hjelm, född 1858 i Lindesberg, död 1944, svensk målare.

måndag 5 juli 2021
kl 18:45:40

Fanny Hjelm

Läs mer om Fanny Hjelm