KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8692332
nr 869 2332
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Akvarell, Evy Låås (1923-1999), blommor i vas, stämpelsign. a tergo, bladets mått: 38x56
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
400 kr
Såld:
800 kr
måndag 13 januari 2014
kl 19:40:40
350 kr
500 kr
700 kr
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås