KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10187099

nr 1018 7099

Evald Kallstenius

(1898-1957), Sverige

Akvarell, Evald Kallstenius (1898-1957), "Kyrktorn i Positano", monogramsignerad + intyg a tergo, 14, 5 x 20

Evald Kallstenius, svensk målare född i Stockholm 1898, död 1957.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 15 februari 2016
kl 20:43:36

Evald Kallstenius

Läs mer om Evald Kallstenius