KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14072047
nr 1407 2047
Eva Bagge
(1871-1964), Sverige
Skogsglänta. Signerad, daterad -43. Akvarell och täckvitt på papper, ca 25x19 cm, yttermått inklusive ram: 44x33 cm
Eva Bagge, svensk målare född 1871, död 1964.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 5 juli 2021
kl 19:11:39
2/7 09:14:20
300 kr
5/7 17:47:37