ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 12691407
*
nr 1269 1407
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Flowers in a vase, pannå, signed, 25x33,
WATERCOLOUR, Blommor i vas, pannå, signerad, 25x33 cm
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Estimate:
500
Sold:
SEK 900
Auction date:
Monday August 19 2019
at 20:12:11
- Bid history
Time
Bidder
Bid
17/8 10:17:59
1
500 kr
18/8 22:02:02
2
150 kr
18/8 22:02:02
1
200 kr (Robot)
18/8 22:02:26
2
250 kr
18/8 22:02:26
1
300 kr (Robot)
18/8 22:02:50
2
350 kr
18/8 22:02:50
1
400 kr (Robot)
19/8 15:35:53
3
600 kr
19/8 15:37:01
3
800 kr
19/8 19:55:38
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blomma blommor blommor i vas blommotiv blomstilleben ester henning stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06
*
Ester Henning
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Läs om budbetjänten
nr 1269 1407
Ester Henning
(1887-1985), Sverige
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Flowers in a vase, pannå, signed, 25x33,
WATERCOLOUR, Blommor i vas, pannå, signerad, 25x33 cm
Ester Henning, Swedish painter, born 1887, dead 1985.
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 900 |
Auction date: |
Monday August 19 2019 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
17/8 10:17:59 | 1 | 500 kr |
18/8 22:02:02 | 2 | 150 kr |
18/8 22:02:02 | 1 | 200 kr (Robot) |
18/8 22:02:26 | 2 | 250 kr |
18/8 22:02:26 | 1 | 300 kr (Robot) |
18/8 22:02:50 | 2 | 350 kr |
18/8 22:02:50 | 1 | 400 kr (Robot) |
19/8 15:35:53 | 3 | 600 kr |
19/8 15:37:01 | 3 | 800 kr |
19/8 19:55:38 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blomma blommor blommor i vas blommotiv blomstilleben ester henning stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2063 CRAYON
Ester Henning (1887-1985), Sweden. Signed with mon..//
Auction ends
in three weeks
17 juni at 20:06