KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872084
nr 1487 2084
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
"Strand Bornholm". Signerad, daterad 1973. Akvarell, 30x43 cm, yttermått inklusive ram: 44x56 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
måndag 22 augusti 2022
kl 20:10:46
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg