KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872067

nr 1487 2067

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

"Blå blomma". Signerad. Akvarell, 46x30 cm, yttermått inklusive ram: 60x42 cm

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 22 augusti 2022
kl 19:44:18

15/8 23:14:23 1      Vinnande bud

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg