KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14872096

nr 1487 2096

Ellen Wängberg

(1903-1989), Sverige

"Almarna Kungsträdgården". Signerad. Akvarell. Bildmått: ca 40x32 cm, oramat löst blad

Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.

måndag 22 augusti 2022
kl 20:29:27

  • 22 aug

Specialauktion Ellen Wängberg

Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg

Ellen Wängberg

Läs mer om Ellen Wängberg