KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12487311
nr 1248 7311
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Akvarell, Signerad. 1930, bro, 28x40
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 15 april 2019
kl 20:44:18
10/4 22:33:49
10/4 22:35:26
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth