ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13072019
*
nr 1307 2019
WATERCOLOUR
Edvard Unge, attributed. Hus vid sjö. No signature, 14x12 cm,
Edvard Unge, tillskriven. Hus vid sjö. Ej signerad, 14x12 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday February 17 2020
at 19:24:44
- Bid history
Time
Bidder
Bid
11/2 02:10:47
1
100 kr
15/2 12:11:53
2
150 kr
16/2 23:30:52
1
200 kr
17/2 10:01:55
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard unge ej signerad hus vid sjö vattenfärg
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:49
-
6017 WATERCOLOUR
Julio Casanova, "Tucan". Signed, dated -03. Waterc..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:16
-
2039 WATERCOLOUR
Stina Sörman (1910-1993), Sweden. Fishes. Signed, ..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:20
-
2032 WATERCOLOUR
Veronica Leo (b. 1935), Sweden. "Snöflickan, ur sa..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 18:39
-
2071 MIXED MEDIA
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sweden. Signed, mix..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:25
-
2092 MIXED MEDIA
Astrid Nordenstam (b. 1942), Sweden. Signed, mixed..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:30
*
WATERCOLOUR
nr 1307 2019
WATERCOLOUR
Edvard Unge, attributed. Hus vid sjö. No signature, 14x12 cm,
Edvard Unge, tillskriven. Hus vid sjö. Ej signerad, 14x12 cm
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 250 |
Auction date: |
Monday February 17 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
11/2 02:10:47 | 1 | 100 kr |
15/2 12:11:53 | 2 | 150 kr |
16/2 23:30:52 | 1 | 200 kr |
17/2 10:01:55 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller edvard unge ej signerad hus vid sjö vattenfärg
-
2051 WATERCOLOUR
Clara Löfgren (1843-1923), Sweden. Kvinna vid grin..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:49 -
6017 WATERCOLOUR
Julio Casanova, "Tucan". Signed, dated -03. Waterc..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:16 -
2039 WATERCOLOUR
Stina Sörman (1910-1993), Sweden. Fishes. Signed, ..//
Present: SEK 100
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:20
-
2032 WATERCOLOUR
Veronica Leo (b. 1935), Sweden. "Snöflickan, ur sa..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 18:39 -
2071 MIXED MEDIA
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sweden. Signed, mix..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 20:25 -
2092 MIXED MEDIA
Astrid Nordenstam (b. 1942), Sweden. Signed, mixed..//
Auction ends
in two weeks
1 juli at 19:30