KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9201558
nr 920 1558
David Parsén
(1896-1977), Sverige
Akvarell, David Parsén (1896-1977), Stockholmsmotiv, signerad, -65, bladets mått: 28x43
David Parsén, svensk målare född 1896, död 1977.
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 27 oktober 2014
kl 19:01:50
100 kr
200 kr