KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 3478070
nr 347 8070
Akvarell
Charlotte Masreliez Ericsson, "Vinterlandskap 1994", [Ã…vA]
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
måndag 14 februari 2005
8/2 17:20:13
100 kr
12/2 13:55:32
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Farstagods
Georg Jensen
dansk silversmed och skulptör, 1866-1935.
Tiffany, Louis Comfort
Amerikansk designare, målare, inredningsarkitekt och glaskonstnär, 1848-1933.