KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10469069
*
nr 1046 9069
Carsten Hvistendahl
(1901-1972), Sverige
Akvarell, Carsten Hvistendahl, Fjordlandskap, 24x31
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 juli 2016
kl 19:19:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/7 12:32:08
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Carsten Hvistendahl
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Läs mer om Carsten Hvistendahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carsten hvistendahl fjord fjordar fjordlandskap landskap landskapsmåleri motiv med vatten svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46
-
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
3383 Akvarell
Signerad Robert, Motiv från Piazza San Marco, Vene..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58
-
3226 Akvarell
Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:16
*
Carsten Hvistendahl
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Läs mer om Carsten Hvistendahl
nr 1046 9069
Carsten Hvistendahl
(1901-1972), Sverige
Akvarell, Carsten Hvistendahl, Fjordlandskap, 24x31
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 juli 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/7 12:32:08 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Carsten Hvistendahl
Carsten Hvistendahl, svensk bildkonstnär född i Göteborg 1901, död 1972 i Göteborg.Läs mer om Carsten Hvistendahl
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller carsten hvistendahl fjord fjordar fjordlandskap landskap landskapsmåleri motiv med vatten svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten vattenfärg
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:27 -
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:46 -
3100 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, "Talli..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:16
-
3383 Akvarell
Signerad Robert, Motiv från Piazza San Marco, Vene..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:01 -
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:58 -
3226 Akvarell
Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. Signerad, datera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:16