ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 14834156
nr 1483 4156
Bror Tellström
(1891-1983), Sverige
Bror Tellström (1891-1983), Sweden. Gammelgård på Kullaberg 'Himmelsgård'. Signerad B Tellström, mått 27x37cm, watercolour, outer dimensions including frame: 54x45 cm,
WATERCOLOUR, Gammelgård på Kullaberg "Himmelsgård". Signerad B Tellström, akvarell, bildmått 27x37cm, yttermått inklusive ram: 54x45 cm
Bror Tellström, Swedish artist born 1891, dead 1983.
600
SEK 300
Monday August 22 2022
at 19:34:55
19/8 12:22:27
Bror Tellström
Read more about Bror Tellström