KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15803162
*
nr 1580 3162
Birger Lundquist
(1910-1952), Sverige
Ryttare, med dedikation, 1948. Akvarell, bildmått: 36x23 cm, yttermått inklusive ram: 59x46 cm. Signerad
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2023
kl 19:45:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 17:41:56
1
100 kr
20/11 19:40:49
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Birger Lundquist
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Birger Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birger lundquist dedikation ryttare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20
-
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36
-
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56
-
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24
-
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06
*
Birger Lundquist
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Birger Lundquist
nr 1580 3162
Birger Lundquist
(1910-1952), Sverige
Ryttare, med dedikation, 1948. Akvarell, bildmått: 36x23 cm, yttermått inklusive ram: 59x46 cm. Signerad
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 17:41:56 | 1 | 100 kr |
20/11 19:40:49 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Birger Lundquist
Birger Lundquist, född 1910 i Storvik, död 1952 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Birger Lundquist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller birger lundquist dedikation ryttare svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7238 Akvarell
Björn Blomberg (1925-2003), "Snöbyar, Torneträsk"...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:20 -
7117 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Gamla Stan. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:36 -
7118 Akvarell
Carl Anton (f. 1933), Sverige. Kustbild. Signerad...//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:23
-
7019 Akvarell
Elis Aidanpää, fjällmotiv. Signerad, daterad 64, a..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:56 -
7124 Akvarell
födelsedagstavla, 1800-tal, björkram, 32x38 cm, yt..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:24 -
1008 Akvarell
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, dater..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:06