KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16873359
nr 1687 3359
Axel Birkholm
(1909-1984), Sverige
Signerad, akvarell, 35x44 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Axel Birkholm, dansk-svensk bildkonstnär född 1909 i Thisted, död 1984.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 mars 2025
kl 19:21:21
14/3 09:24:54
Axel Birkholm
Läs mer om Axel Birkholm