KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14177041
nr 1417 7041
Axel Axelson
(1854-1892), Sverige
Signerad, daterad Venezia 86,38x18, yttermått inklusive ram: 59x45, akvarell
Axel Axelson, svensk målare född i Stockholm 1854, död i Lund 1892.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
måndag 6 september 2021
kl 20:03:55
6/9 19:17:19
Axel Axelson
Läs mer om Axel Axelson