KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13693788

nr 1369 3788

Arvid Cronstrand

(1831-1899), Sverige

Akvarell, Segelskuta. Signerad, daterad 1878. Motivet: 22x31,5 cm

Arvid Cronstrand, svensk målare född 1831, död 1899.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

6.000 kr

måndag 21 december 2020
kl 20:15:06

Arvid Cronstrand

Läs mer om Arvid Cronstrand