KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 1306090
nr 130 6090
Akvarell
Art Deco, sign. GL, 33x24
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
måndag 18 mars 2002
200 kr
150 kr
200 kr
250 kr
300 kr
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Signe Persson-Melin (f. 1925)