KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14487138
*
nr 1448 7138
Arne Nilsson
(1925-1979), Sverige
Signerad. Akvarell, bildmått: 44x36, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Arne Nilsson, svensk bildkonstnär född 1925, död 1979 .
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2022
kl 18:37:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 14:35:50
1
300 kr
12/2 19:01:14
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller arne nilsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:29
-
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:31
-
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:57
-
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:22
-
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:07
*
Arne Nilsson
Arne Nilsson, svensk bildkonstnär född 1925, död 1979 .
nr 1448 7138
Arne Nilsson
(1925-1979), Sverige
Signerad. Akvarell, bildmått: 44x36, yttermått inklusive ram: 68x57 cm
Arne Nilsson, svensk bildkonstnär född 1925, död 1979 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/2 14:35:50 | 1 | 300 kr |
12/2 19:01:14 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller arne nilsson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
9081 Akvarell
Lee Kanold, daterad - 2000, katt på stol, mm; 69x4..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:29 -
7420 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition, Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:31 -
7425 Akvarell
Peter Kolacz (f. 1968), Kanada. Komposition. Akvar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:39
-
9035 Akvarell
Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Signerad, fam..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:57 -
9094 Akvareller
2 st, orientaliska, 48x30 cm, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 20:22 -
9099 Bildrulle
Akvarell/Tusch, blomstermotiv med fjärilar, 74x158 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
27 maj kl 19:07