KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14235362
nr 1423 5362
Anton Anderberg
(1882-1973), Sverige
Signerad, daterad 63,30x41, yttermått inklusive ram: 41x51, akvarell
Anton Anderberg, svensk bildkonstnär född 1882 i Malmö, död 1973.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 4 oktober 2021
kl 18:49:19
29/9 00:22:30
100 kr
4/10 18:36:44
Anton Anderberg
Läs mer om Anton Anderberg