KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14235362

nr 1423 5362

Anton Anderberg

(1882-1973), Sverige

Signerad, daterad 63,30x41, yttermått inklusive ram: 41x51, akvarell

Anton Anderberg, svensk bildkonstnär född 1882 i Malmö, död 1973.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 4 oktober 2021
kl 18:49:19

29/9 00:22:30 1      100 kr
4/10 18:36:44 2      Vinnande bud

Anton Anderberg

Läs mer om Anton Anderberg