KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11539042

nr 1153 9042

Anna Palm de Rosa

(1859-1924), Sverige

Akvarell, 'Musselplockare vid Bretagne', signerad, 44x97

Kondition: äkthetsintyg medföljer

Anna Palm de Rosa, svensk målare född i Stockholm 1859, död i Italien 1924.

Utrop:

15.000 kr

Såld:

7.200 kr

måndag 18 december 2017
kl 18:45:52

13/12 18:14:01 1      7.000 kr
17/12 21:23:07 2      Vinnande bud

Anna Palm de Rosa

Läs mer om Anna Palm de Rosa