KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052185
nr 1405 2185
Anna Gardell-Ericson
(1853-1939), Sverige
Stilleben. Signerad, daterad 1914. Motivet: 28x22, yttermått inklusive ram: 43x35, akvarell
Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 juni 2021
kl 18:43:55
6/6 09:02:29
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Anna Gardell-Ericson
Läs mer om Anna Gardell-Ericson