bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11121027



*

nr 1112 1027


Anna Gardell-Ericson

(1853-1939), Sverige


Akvarell, Anna Gardell-Ericson (1853-1939), 16x24


Konditionsrapport: skadad

Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.

Utrop:

2.000 kr

Såld:

1.000 kr

Sista tid för bud online:

måndag 29 maj 2017
kl 19:52:23


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/5 10:55:17 1      Vinnande bud



  • Klassiska
  • 29 maj

Klassiska

På vår klassiska auktion har vi äldre och antika ljuskronor, ljusstakar och möbler som stolar, speglar, byråar och bokskåp, svenskt och utländskt äldre och modernt måleri, silver, 1900-talsdesign av A ...



Läs mer om Klassiska

  • Konstnär/Designer

Anna Gardell-Ericson

Anna Gardell-Ericson, svensk målare född i Visby 1853, död i Stockholm 1939.

Läs mer om Anna Gardell-Ericson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anna gardell-ericson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6235 Akvarell
    August Olsson. Kristinas Lada på Norra Djurgården...//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 20:38
  • 5004 Akvarell
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patt..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 18:51
  • 6006 Akvarell
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patt..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 19:42
  • 6043 Akvarell
    Gösta Högardh, "Stenbrott Söndrum". Signerad, date..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 20:14
  • 6388 Akvarell
    Neil Cox (f. 1955), Storbritannien. Signerad, ekor..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 18:49
  • 6389 Akvarell
    Neil Cox (f. 1955), Storbritannien. Signerad, Utte..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    31 jan kl 19:37




Ladda ner broschyr