KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052097

nr 1405 2097

Ann-Marie Enlund

(1925-2010), Sverige

Akvarell, Ann-Marie Enlund (1925-2010), Sverige. "Almunécar i aftonljus, Spanien, 1980-81". Signerad. Akvarell, 50x64 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 67x80 cm

Ann-Marie Enlund, svensk bildkonstnär född 1925, död 2010.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 21 juni 2021
kl 20:52:02

2/6 10:43:51 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Ann-Marie Enlund

Läs mer om Ann-Marie Enlund