KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14003630
*
nr 1400 3630
Anders Weijk
(1872-1909), Sverige
Jakthundar. Signerad, daterad 1906. Akvarell, 46x33 cm, yttermått inklusive ram: 62x48 cm
Anders Weijk, svensk målare född 1872, död 1909 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 maj 2021
kl 18:24:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 09:58:27
1
1.500 kr
31/5 12:25:41
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders weijk djur djurmotiv hund hundar hundmotiv jakthund jakthundar jaktmotiv svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47
-
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45
*
Anders Weijk
Anders Weijk, svensk målare född 1872, död 1909 .
nr 1400 3630
Anders Weijk
(1872-1909), Sverige
Jakthundar. Signerad, daterad 1906. Akvarell, 46x33 cm, yttermått inklusive ram: 62x48 cm
Anders Weijk, svensk målare född 1872, död 1909 .
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 09:58:27 | 1 | 1.500 kr |
31/5 12:25:41 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders weijk djur djurmotiv hund hundar hundmotiv jakthund jakthundar jaktmotiv svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:47 -
5296 Akvarell
Albert Theodor Gellerstedt (1836-1914), Sandhammar..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:10
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:45