KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14092173

nr 1409 2173

Amanda Bergstedt

(1841-1918), Sverige

Gärdsgård med grind. Signerad, daterad 1914, akvarell, ca 27x44cm, yttermått inklusive ram: 35x52cm

Amanda Bergstedt, svensk bildkonstnär född 1841, död 1918.

måndag 2 augusti 2021
kl 20:44:38

Amanda Bergstedt

Läs mer om Amanda Bergstedt