KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14052173

nr 1405 2173

Amanda Bergstedt

(1841-1918), Sverige

Akvarell, Amanda Bergstedt (1841-1918), Sverige. Gärdsgård med grind. Signerad, daterad 1914, akvarell, ca 27x44cm, yttermått inklusive ram: 35x52cm

Amanda Bergstedt, svensk bildkonstnär född 1841, död 1918.

Utrop:

1.500 kr - 2.000 kr

Bevakningspris:

ÄR EJ UPPNÅTT

Aktuellt bud: Inga bud (per 09:28:50)
Uppdatera
Visning

fredag 18/6, lördag 19/6, söndag 20/6 och måndag 21/6

Auktionen
avslutas:

måndag 21 juni kl 20:09:53

Mitt (max)bud:
  • Mitt bud

  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 200 kr
  Göteborg 200 kr
  Helsingfors 200 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ

Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Amanda Bergstedt

Läs mer om Amanda Bergstedt