KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12777460
nr 1277 7460
Albert Theodor Gellerstedt
(1836-1914), Sverige
Tillskriven. Landskap med timrade hus vid Frötuna, a tergo Fiskeläger. Daterad ”Frötuna 27/6 59”. Akvarell och täckvitt på papper. 27x38. 5 cm
Kondition: reva
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 september 2019
kl 18:01:48
26/9 20:19:32
Albert Theodor Gellerstedt
Läs mer om Albert Theodor Gellerstedt