KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16292041

nr 1629 2041

Aina Larsson

(f. 1935), Sverige

Stol. Signerad. Bladets mått: 56x75 cm, akvarell, yttermått inklusive ram: 64x84 cm

Aina Larsson, född 1935, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 17 juni 2024
kl 19:47:59

17/6 15:26:36 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 17 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Aina Larsson

Läs mer om Aina Larsson
Dantestolen
Kraftig fällstol med svängda, kryssade ben, arm- och ryggstöd.